Nerkn

Php developer, drupal, html, css, jquery, ajax, javascript
s:207:"

Nokia ve Ovi store hakkında

Nokia son dönemde yaptığı ile iki yönden de heyecan uyandırıyor. x5800  var cebimde, metrobüste gördüğüm sıradan bir telefon konumunda, ben bilmiyorum, ama iphone'un 3~5'e katladığını düşünüyorum.

444Çiçek, adamın ismi böyle kaldı hatırlayamadım, tel kartları ile ilgili yön değiştirmekten bahsetmişti, ABD'de hindistanlılara, şunlara bunlara satamadıklarını çünkü tr operasyonu ile yoğunlaştıkları 50 kişilik koca bir şirket olduklarını demişti. 

Nokia şu an onu yapıo bence. Koskoca şirket yön değiştiriyor. Symbian, Qt, ya insan kafayı yiyo aptana studyo da araç çıkartıyo, daha haziran mıydı neydi batığımda simülatör eskiyi desteklerken şimdi çat çıkmış (tabi işin linux tarafından görüyorum). Elbette çuvalladığı, kafasının basmadığı yer var. 

Can sıkan, pürolu, elinde viski bardağı ile önünde hazırola geçmiş müdürlere olum bişy satalım, tel satıyoruz ama yanında çerezden kazanırız demiş gibi duruyor Ovi. Acaba gerçekten arkasında böyle bir hikaye mi var?
Özgürlükle bağdaştıramadığım bir iki olayı yazmak için yazıyorum :
Ya işe yaramaz download linkleri. 
1.Sanki para vermemişim, reklam karşılığı almışım gibi, neden zil sesi indir klasörünü silemeyim?
2. olayda ovi store'a cepten girdiğimde sürekli ovi store uygulaması açılmak istiyo, sırf açılmasın diye çalıştırdığımda uygulama indirip kuramadığını gördüm. Bilmem benim gibi kaç kişi vardır ama 1. uygulama iniyor, kurulamadığından, web tarafında güçlükle ulaşıp oradan kuruyorum. Yani bununla uğraşacağıma uğraşmıyorum artık. Ovi mağzaya "web fotograf" uygulamamı yüklemek için girdim. Umarım ben de uygulama (rss'den uydurma değil de) yazdığımda insanlar yükleme sorunu yaşamazlar. 
3. http://www.forum.nokia.com/dynamic/feeds.html?target=feedboard bu rss okuyucumda çalışmadı, sanırım kişiselleştirilmiş rss yapmış, tabiki gene bozuk, benim rss okuyucum nerden bilecek login olmuş olması gerektiğini.

.Iphone kendini çok beğenmiş, alternatifi devil evil arama motoru değil, milyar dolarlık serveti ile nokia yarışta en sevimli, bence 
";